İçeriğe geç

Huzurevi Fiyatları

2024 yılı Huzurevi fiyatları ve yaşlı bakımevi fiyatları; İlgili kurumun bakım kalitesine, misafirlerine ve ailelerine sunduğu imkanlara, uzman kadroya, tecrübelerine ve kurumda çalışan personellere verdikleri eğitimlere göre değişiklik göstermektedir.

Bu aşamada görüşmeye gittiğiniz huzurevi ve yaşlı bakım merkezlerinin size soracak oldukları en önemli kriterlerin başında, “yaşlı misafirimizin rahatsızlığı, ihtiyaç duyduğu bakım, kalmak istediği oda tipi, kullanılan ilaçlar ve beslenme şekli” gelir. Huzurevi ve yaşlı bakım evleri için bu kriterler huzurevi bakımevi fiyatlarını belirler.

Huzurevi fiyatları önemli bir unsur olsa da aslında misafir olacak yaşlımızın iyi ve özenli bir şekilde bakılması en önemli kriterdir. Misafirlerimizin de bizleri tercih etme sebebi aslında tam olarak budur.

Aile büyüklerinizi bir huzurevi, yaşlı bakımevine yatırmaya karar vermeden önce size bu hizmeti verecek kurumları gezmeniz, hizmetlerini, bakım kalitelerini sorgulamanız ve içinize en çok sinen kurumu tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca size söylenen aylık bakım ücretinin içerisine KDV’nin dahil olup olmadığı, bu bakım ücretinin hangi hizmetleri kapsadığı, sonradan başka bir ücretin çıkıp çıkmayacağı gibi detayları ilgili huzurevi, yaşlı bakım merkezi ile en başından konuşmanız sizlerin lehine olacaktır.

Ankara Huzurevleri 2024 Fiyatları

Ankara Valiliği 27.12.2023 tarihli kararında Ankara ilindeki Özel Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezlerinde 2024 yılında uygulanacak aylık bakım ücretleri belirlenmiştir.

Buna göre Ankara Valiliği tarafından belirlenen Ankara Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezlerinde kuruluşa yeni kabul edilecek olan kişilere uygulanacak olan Aylık Bakım Ücretleri %10 KDV hariç olmak üzere; Aylık Bakım Ücretlerinin taban 4.797,59TL  tavan 41.036,95TL olarak tespit edilmiştir.


Türkiye’de Ortalama Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi Fiyatları

2024 yılı itibarıyla, Türkiye genelinde huzurevi ve yaşlı bakım merkezi fiyatları aylık ortalama 10.000 TL ile 50.000 TL arasında değişmektedir. 
 
Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 
Huzurevi ve yaşlı bakım merkezi seçimi yaparken, fiyatların yanı sıra dikkate alınması gereken birkaç önemli faktör bulunmaktadır:
Hizmet Kalitesi: Sunulan hizmetlerin kalitesi ve personelin deneyimi. 
Tesis Donanımı: Tesisin sunduğu olanaklar ve fiziki koşullar.

Türkiye’de huzurevi ve yaşlı bakım merkezi fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir Lokasyon, hizmet türleri, tesis donanımı ve kişisel bakım gereksinimleri, fiyatları belirleyen başlıca unsurlardır. 2024 yılı itibarıyla ortalama huzurevi ve yaşlı bakım merkezi fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak, sevdikleriniz için en uygun tesisi seçebilir ve onların huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlayabilirsiniz.