Huzurevi Fiyatları

Ankara huzurevi fiyatları ve yaşlı bakımevi fiyatları; kurumun bakım kalitesine, sunduğu imkanlara, uzman kadroya ve çalışanlarına verdikleri eğitimlere göre değişiklik gösterirler.

Bu aşamada görüşmeye gittiğiniz huzurevi ve yaşlı bakım merkezlerinin size sorulacak en önemli kriterlerin başında, “yaşlı misafirimizin rahatsızlığı, ihtiyaç duyduğu bakım, kalmak istediği oda tipi” gelir. Huzurevi ve yaşlı bakım evleri için bu kriterler huzurevi fiyatlarını belirler.

Huzurevi fiyatları önemli bir unsur olsa da aslında misafir olacak yaşlımızın iyi ve özenli bir şekilde bakılması en önemli kriterdir. Misafirlerimizin de bizleri tercih etme sebebi aslında tam olarak budur.

Aile büyüklerinizi bir huzurevi, yaşlı bakımevine yatırmaya karar vermeden önce size bu hizmeti verecek kurumları gezmeniz, hizmetlerini, bakım kalitelerini sorgulamanız ve içinize en çok sinen kurumu tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca size söylenen aylık bakım ücretinin içerisine KDV’nin dahil olup olmadığı, bu bakım ücretinin hangi hizmetleri kapsadığı, sonradan başka bir ücretin çıkıp çıkmayacağı gibi detayları, ilgili yaşlı bakım merkezi ile en başından konuşmanız sizlerin lehine olacaktır. 

Ankara Huzurevleri 2021 Fiyatları

Ankara Valiliği 07.08.2008 tarihli ve 26960 sayılı Özel Huzurevleri ile Huzurevi Yaşlı Bakım Merkezleri Yönetmeliğinin ücret tespitine ilişkin 27. maddesine istinaden Ankara ilindeki Özel Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezlerinde 2021 yılında uygulanacak aylık bakım ücretleri belirlenmiştir.

Buna göre Ankara Valiliği tarafından belirlenen Ankara Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezlerinde kuruluşa yeni kabul edilecek olan kişilere uygulanacak olan Aylık Bakım Ücretleri taban 1000TL, tavan 8000TL olarak tespit edilmiştir.